Öğrencilik Zor Görev
Haliç Üniversitesi(İstanbul+özel) X5xsqycocopy

Öğrencilik Zor Görev
Haliç Üniversitesi(İstanbul+özel) X5xsqycocopy

Öğrencilik Zor Görev
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Öğrencilik Zor GörevGiriş yap

descriptionHaliç Üniversitesi(İstanbul+özel) EmptyHaliç Üniversitesi(İstanbul+özel)

more_horiz
Haliç Üniversitesi, 1998 yılında İstanbul'da kurulmuş bir Vakıf üniversitesidir.

Tarihçesi

T.C. Haliç Üniversitesi, Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. 14 Ocak 1998 tarih ve 4324 sayılı kanunla kurulan ve kuruluşu 18 Ocak 1998 tarihli Resmi gazetede yayınlanan "T.C. Haliç Üniversitesi" , 23 Kasım 1998'de akademik hayatına başlamış ve bugün (1867) lisans, (125) yükseklisans olmak üzere toplam 1992 öğrencisi ile eğitim-öğretim faaliyetine devam etmektedir. Haliç Üniversitesi'nin kuruluş kanununda Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İşletme Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Konservatuvar yer almakta olup, 2002 / 4306 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2003 / 6330 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile de Güzel Sanatlar Fakültesi kurulmuştur.

Vizyon ve Misyon

T.C. Haliç Üniversitesi globalleşen dünya ve çağdaş Cumhuriyet üniversitesi vizyonu ile yola çıkarak, öğrencilerin bilimi ve teknolojiyi bilen, kullanan ve üreten uzmanlar olarak yetişmesi için "Eğitimde çağdaş kalite" prensibini hedef almış bir üniversitedir. Üniversite, tüm Cumhuriyet üniversitelerinde olduğu gibi, Türkiye Cumhuriyeti'nin Anayasa ve Yasalarına, Atatürk İlke ve İnkılaplarına, Laik ve Sosyal Hukuk Devleti anlayışına bağlı, çağdaş, demokratik, şeffaf, dünya ile bütünleşebilen, dinamik ve sağduyulu gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Üniversitenin Misyonu

Üniversitenin yetenek ve kapasiteleri ile, öğrencilerimizin öğrenim, eğitim ve gelişim beklentilerini dünya standartlarında karşılamak, Türkiye'de; erdemli, bilgili, çağdaş, etik değerlere bağlı, yapıcı, yaratıcı, problem çözücü ve çalışkan kadroların yetişmesine ortam oluşturmak ve kurucularının, öğretim kadrosunun, öğrencilerinin, mezunlarına iş imkanı yaratan kurumların fayda ve memnuniyetlerini artırmak, Dünyamının, Türkiye'nin ve çevresinin, bilim, teknoloji ve kültür hayatına katkıda bulunmak, Mevcut ve yeni öğretim, eğitim, araştırma ve yayın programlarıyla, Türk üniversite ve akademik hayatında, önemli roller almak ve sürekli gelişimci olmak, Türkiye'nin dünya standartlarında bilim ve meslek adamı ihtiyacının karşılanmasında katkıda bulunmak, Bunları çevreye ve doğaya saygılı bir biçimde, ilişkide olduğu kurum ve kişilerle bir uyum içerisinde gerçekleştirmektir

Üniversitenin Vizyonu

Üniversite hayatını tamamlayıcı yeni programlar geliştirmek, ortak disiplinlerle temel bilimlerden teknolojiye, teknolojiden mesleklere ve iş hayatına geçiş projesini hızlandırmak, Sağlık ve eğitim hizmetlerinin insanoğluna yapılan en kutsal ve en verimli yatırım olduğu inancından hareketle, kurucu vakfın Türkiye'ye hizmet, insana sevgi ve saygı, bilime, doğru ve iyiye bağlılık ilkeleri içinde akademik standartlarda öne geçmek, Ülkede, bölgede, hedeflenen faaliyet alanlarında, sektörün lideri olmak, bu hedef için bilimsel ve mesleki programlar geliştirerek yeteneğini ve gücünü arttırmak, Üniversiteyi sektörde örnek alınan kurum yapmak. Üniversitenin, yurt içi ve yurt dışı kurumlara dünya çapında ve en iyi mezunları vermesini sağlamak, Gücünü aldığı ülke kurumlarına ve kurucu vakfa bilimsel alanda güç katmak ve Türk üniversite hayatının teknolojik ve bilimsel gelişimine katkıda bulunmaktır.

Akademik Birimler

Fakülteler
Fen Edebiyat Fakültesi

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı
Moleküler Biyoloji ve Genetik
Psikoloji
Mütercim Tercümanlık
Uygulamalı Matemetik

İşletme Fakültesi

İşletme (Türkçe)
İşletme (İngilizce)
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
Turizm İşletmeciliği

Mühendislik Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği

Mimarlık Fakültesi

Mimarlık
İç Mimarlık
Endüstri Ürünleri Tasarımı

Güzel Sanatlar Fakültesi

Grafik Tasarım
Tekstil ve Moda Tasarımı
Fotoğraf ve Video
Plastik Sanatlar

Konservatuvar

Tiyatro
Türk Musikisi
Opera ve Konser Şarkıcılığı

Yüksek Okullar

Hemşirelik Yüksekokulu
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu

Enstitüler

Fen Bilimleri Enstitüsü

Yönetim Bilişim Sistemleri
İç Mimarlık
Mimarlık
Moleküler Biyoloji ve Genetik
Bilgisayar Mühendisliği
Uygulamalı Matematik Ana Bilim Dalı

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Tiyatro Ana Sanat Dalı
Türk Musikisi Ana Sanat Dalı
Psikoloji Ana Bilim Dalı
Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı
İşletme Ana Bilim Dalı
Grafik Tasarım Ana Sanat Dalı
Tekstil Ve Moda Tasarımı Ana Sanat Dalı
Türk Musikisi Sanatta Yeterlik Programı

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Hemşirelik Ana Bilim Dalı

descriptionHaliç Üniversitesi(İstanbul+özel) EmptyGeri: Haliç Üniversitesi(İstanbul+özel)

more_horiz
ewıme 5 dakıka uzaklıkta surası yhaa bense buralarda surunuorum )=

descriptionHaliç Üniversitesi(İstanbul+özel) EmptyGeri: Haliç Üniversitesi(İstanbul+özel)

more_horiz
Harbiden ya o okulun manzarasıda güzel ama biz dağın taşın içinde okuyoz : x D

more_horiz
zavallılar :)
privacy_tip Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
power_settings_newLogin to reply